Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 26 NIEDZIELĘ

ZWYKŁĄ – 25.09.2022 ROKU

 

- Przeżywamy 26 niedzielę zwykłą. W zeszłą niedzielę modliliśmy się w intencji młodzieży naszej Archidiecezji. Dziś po Mszach świętych zapowiadana dobrowolna zbiórka do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży.

 

- Rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku. Przez cały miesiąc różaniec o godz. 17.30. Dzieci będą otrzymywały obrazki a najwytrwalsze zostaną nagrodzone na zakończenie nabożeństwa. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do wspólnej modlitwy różańcowej. Jeśli nie możemy być na nabożeństwie módlmy się rodzinach wspólnie umacniając naszą wiarę i powierzając Maryi nasze sprawy. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w rodzinie lub w społeczności zakonnej.

 

- Zachęcamy Was do uczestnictwa w kursie Alfa. Jutro w poniedziałek 26 września kolejne spotkanie o godz. 18.30 ,w podziemiach naszego kościoła.

 

- W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy: we wtorek św. Wincentego A’ Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima a w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

 

- Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. - zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 a po niej na spotkanie formacyjne.

 

- Spowiedź - pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

- W środę po Mszy świętej - nowenna do Matki Boskiej Nieustającej pomocy.

 

- W piątek o godz. 18.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy.

 

- Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. w jaki sposób przygotowywać młodzież do przyjęcia bierzmowania.

 

- Informujemy, że od l października Msze św. wieczorne w niedzielę oraz w tygodniu w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00.

 

- W najbliższą sobotę 1 października, planowana jest tym razem piesza pielgrzymka do Ludźmierza dla wszystkich chętnych. Jeśli nie będzie padał deszcz i będzie stabilna pogoda to spotykamy się przy naszym kościele o godz. 7.00 rano.

 

- Składamy Serdeczne Bóg Zapłać za wspólną modlitwę i wszelkie dowody życzliwości i dobroci. Nich Boże Błogosławieństwo opieka Maryi towarzyszy wszystkim w nowym tygodniu.

 

Ukochani Archidiecezjanie!

 

          Nadzwyczajne okoliczności obecnego czasu sprawiają, że zbliżający się miesiąc październik, jako poświęcony szczególnie czci Najświętszej Maryi Panny poprzez odmawianie RóżańcaŚwiętego, powinien stać się okazją do noszenia w sercu i powierzania Dobremu Bogu wyjątkowych intencji. Jedną z nich jest błaganie o dar sprawiedliwego pokoju dla umęczonych wojenną napaścią ze strony Federacji Rosyjskiej naszych Braci Ukraińców. Inną jest pragnienie, by w obecnych trudnych czasach modlić się w intencjach naszej Ojczyzny, aby jej teraźniejszość i przyszłość były budowane w duchu miłościi prawdy oraz w zatroskaniu o to dobro wspólne, któremu na imię jest Polska.

Dlatego bardzoproszę, by w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji Krakowskiej przy licznym udziale wiernych pierwszy z „dziesiątków” koronki różańcowej był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Najdroższą Ojczyznę.

          Wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, z serca błogosławię


Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski

 

 

 

Kraków, 24września 2022 roku