Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA
NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA  – 26.11.2023 ROKU

 

- Przeżywamy ostatnią niedziele roku liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można zyskać odpust zupełny. Dzisiaj również przypada święto Służby Liturgicznej Ołtarza. Dziękujemy ceremoniarzom, lektorom i ministrantom za ich rzetelną, całoroczną służbę. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Okres Adwentu. W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 będziemy odprawiali Msze św. roratnie, na które zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Będziemy losować figurkę Pana Jezusa i w rodzinach modlić się o potrzebne łaski i dobre przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Prosimy dzieci, aby przynosiły ozdoby z napisanymi dobrymi uczynkami lub z postanowieniami adwentowymi, spośród których będzie losowanie figurki. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału w adwentowych Mszach św.

 

- Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do l Komunii św.

 

- Przez cały listopad odmawiamy różaniec, za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, o godz. 17.30.

 

- W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy: czwartek św. Andrzeja Apostoła a w przyszłą niedzielę rozpocznie się okres adwentu.

 

- W rym tygodniu przypada pierwszy  piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w naszej świątyni od godz. 17.00. W pierwszą sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

- Z serca Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy złożyli ofiarę razem z wypominkami za waszych drogich zmarłych. Do końca listopada można jeszcze wrzucać do skrzynki koło gazet wypominki roczne, które będziemy odczytywali w każdą niedzielę począwszy od 1 niedzieli grudnia.

 

- Spowiedź - pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

- W środę nowenna do Matki Boskiej Nieustającej pomocy.

 

- W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

- Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest dołączony kalendarz na rok 2024.

 

- Składamy Serdeczne Bóg Zapłać za wspólną modlitwę i wszelkie dowody życzliwości i dobroci. Nich Boże Błogosławieństwo opieka Maryi towarzyszy wszystkim w nowym tygodniu.

 

- Zmarł nasz parafianin śp. Andrzej Haniaczyk – pogrzeb jutro 27 listopada o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…