Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 05.04.2020 ROKU

Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dzisiejsze nabożeństwo Gorzkich Żali prosimy odprawić w swoich domach wraz z rodziną.

- W związku z epidemią, mając na uwadze bezpieczeństwo własne, a także naszych sióstr i braci, stosownie do Wytycznych Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego , we Mszach św. odprawianych w naszym kościele mogą brać udział jedynie przedstawiciele rodzin, które zamówiły intencje mszalne, tak, by nie przekroczyć ograniczenia uczestników liturgii do 5 osób.

- Przypominamy, że Ks. Arcybiskup wprowadził dyspensę od osobistego udziału we Mszy św. niedzielnej aż do odwołania.

- W Ewangelii św. Jana czytamy: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata”. Wielki Czwartek jest dniem, w którym Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii. Dał nam siebie na pokarm. Pozostaje z nami w Sakramencie ołtarza. Przyjmijmy w ten dzień Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w tym trudnym dla nas czasie. Po Liturgii Wielkoczwartkowej na prośbę Parafian będzie miał miejsce przejazd z Najświętszym Sakramentem przez naszą Wioskę. Módlmy się w tym czasie w naszych domach aby Chrystus Błogosławił nasze Rodziny, oddalał wszelkie niebezpieczeństwa i umacniał nas w wierze, nadziei i miłości.

- Najważniejsze ceremonie w naszym kościele w Wielkim Tygodniu:

Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00

Wielki Piątek. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00

Wielka Sobota. Wigilia Paschalna o 20.00

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00

- Od Niedzieli Zmartwychwstania w Mszach świętych i innych celebracjach religijnych może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników oraz sprawujących posługę. Jeśli pojawią się nowe przepisy państwowe, dotyczące zgromadzeń religijnych, należy się do nich dostosować i je uwzględnić.

- W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Zachęcamy do błogosławienia pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny.

- Przypominamy, że do spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej można przystąpić do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli do 31 maja.

- Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą świętą. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. „na dzwonek” w domu zakonnym.

- Pod chórem koło gazet wystawione są poświęcone Baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas, można je zabierać za dobrowolną ofiarą.

- W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 17.30.

Aż do odwołania nie będzie spotkań Kręgu Biblijnego.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej parafialnej stroniczki w internecie.

- „Bóg zapłać!” za ofiary na tacę i dary na stół kapłanów.

Składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa tym, którzy obchodzą dziś i w nabliższych dniach urodziny, imieniny i jubileusze.

Przyjmicie Boże błogosławieństwo.

Zegar

Imiennik

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Kalendarz

Liczba wejść