Porządek Mszy św:

Niedziele i dni powszednie
8.30, 11.00, 18.00

od 1 maja do 30 września
o godz 19.00 

od 1 października do 30 kwietnia
o godz 18.00

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 5 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 02.05.2021 ROKU

- Przeżywamy 5 niedzielę wielkanocną. Jest to dzień flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za granicą.

- Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczornymi Mszami świętymi o godz. 18.30.

- Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu oraz naszej parafii – odpust parafialny. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godz. 11.00 Msza Święta w intencji Druhów Strażaków z Ponic. Po każdej liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Specjalnym gościem jutrzejszej uroczystości parafialnej będzie rektor WSD Salwatorianów w Bagnie, ks. Roman Słupek, który wygłosi świąteczne homilie. Jutro można uzyskać odpust zupełny. Dlatego zapraszamy do spowiedzi.

- We wtorek wspomnienie św. Floriana. Wszystkim strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Ponicach z okazji ich patronalnego święta, składamy serdeczne życzenia zdrowia, potrzebnych sił i opieki Bożej przez wstawiennictwo Świętego Floriana. Dziękujemy za codzienną posługę oraz za pomoc w organizowaniu uroczystości religijnych.

- W pierwszą środę maja nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z majówką o godz. 18.30.

- W pierwszy czwartek święto Filipa i Jakuba, apostołów. W czasie nabożeństwa majowego pomodlimy się także o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

- W pierwszy piątek odwiedziny Chorych z posługą Sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pirwszopiątkowa w kościele od godz. 18.00.

- W sobotę uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i naszej diecezji.

- Mając za zadanie rozeznawać zmysł ludu Bożego, Jego Świątobliwość Papież Franciszek, uznając wyrażone pragnienia, postanowił polecić, aby do formularza Litanii zwanej „loretańską: włączyć wezwania „Matko miłosierdzia”, „Matko nadziei” i „Pociecho migrantów”.

- Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w najbliższy czwartek 6 maja o godz. 17.00 w naszej świątyni.

- Ogłoszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ponicach. Dzisiaj strażacy z naszej wioski, po każdej Mszy św. będą rozdawali gratisowo maseczki ochronne przed naszym kościołem.

- Rozpoczyna się czas egzaminów dojrzałości. Polecajmy Duchowi Świętemu maturzystów, ich rodziców i nauczycieli.

- Informujemy, że od 1 maja Msze św. wieczorne w niedzielę oraz w tygodniu w naszym kościele są odprawiane o godz. 19.00.

- Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

- Spowiedź – pół godziny przed każdą Mszą świętą.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej stroniczki w internecie. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać miedzy innymi o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników.

- Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

- Chciałbym serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane na tacę do skarbon oraz za indywidualne ofiary składane w kancelarii.

- Składamy Serdeczne Bóg Zapiać za wspólną modlitwę i wszelkie dowody życzliwości i dobroci. Nich Boże Błogosławieństwo opieka Maryi towarzyszy wszystkim w nowym tygodniu.

Zegar

Imiennik

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Kalendarz

Liczba wejść