Ogłoszenia Parafialne

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

8 września 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś świętujemy Narodzenie NMP. Bukietem urodzinowym dla  Niebieskiej Matki i Patronki niech będą modlitwy dobre postanowienia i uczynki. Dziś czcimy Maryję jako Matkę Boską Siewną i święcimy  ziarno do siewu.
 2. Sto jeden lat temu zmarł sługa Boży o. Franciszek Jordan, założyciel salwatorianów. Miał wówczas 70 lat. Dziś  w Bagnie jego młodzi duchowi synowie składają pierwsze, lub wieczyste śluby zakonne, bądź je odnawiają na rok. Módlmy się o beatyfikację Założyciela Salwatorianów. Oby jego zgromadzenie wzrastało liczebnie i duchowo dzięki naszym modlitwom!
 3. Dziś do Kalwarii Zebrzydowskiej pielgrzymują katolickie rodziny na swą doroczne modlitewne spotkanie.
 4. W poniedziałek rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Módlmy się za uczniów, nauczycieli i katechetów. Módlmy   się z dziećmi w domu! Zachęcajmy siebie i je do comiesięcznej spowiedzi świętej.
 5. W przyszłą niedzielę  rozpocznie się VI Tydzień Wychowania pod hasłem: „Zamieszkać razem z Jezusem”.
 6.   XXXV  Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze będzie przebiegać od 21 do 22 września 2019 r. pod hasłem „Rodzina sanktuarium życia.” Dojazd własnym środkiem lokomocji.
 7. Po przerwie wakacyjnej powracamy do spotkań grup parafialnych.  We wtorek po  mszy świętej odbędzie się krąg biblijny, na który  zapraszamy ludzi, którzy kochają i chcą lepiej poznać Pismo Święte.
 8. Spowiedź – pół godziny przed każdą mszą świętą.
 9. Patroni tygodnia: poniedziałek – bł. Aniela Salawa; wtorek – św. Piotr Klawer;  czwartek – Najświętsze Imię Maryi; Piątek – św. Jan Chryzostom,
 10. W sobotę – święto podwyższenia Krzyża. Po wieczornej mszy świętej odbędzie się nabożeństwo pod hasłem „Polska pod krzyżem”.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i zaglądania na stronicę internetową naszej parafii.
  1. Składamy  serdeczne życzenia tym, którzy w najbliższych dniach będą obchodzili imieniny, urodziny i jubileusze. „Bóg zapłać!” za wspólną modlitwę i wszelkie dowody życzliwości i dobroci. Niech Boże Błogosławieństwo i opieka Maryi towarzyszą wam na drodze życia!

                                                              Ks. Jan Bukowiec SDS

                                                                             proboszcz     

Zegar

Imiennik

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Kalendarz

Liczba wejść