Porządek Mszy św:

Niedziele i święta
8.30, 11.00, 17.30

Dni powszednie
od 1 września do 30 czerwca
o godz 18.00

od 1 lipca do 31 Sierpia o godz 19.00

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 18 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 02.08.2020 ROKU

- Drodzy Parafianie z Ponic, informujemy że Polska Prowincja Towarzystwa Boskiego Zbawiciela została wczoraj szczególnie wyróżniona przez Ojca Świętego Franciszka. Papież Franciszek w dniu 1 sierpnia 2020 r. mianował Księdza Karola Kulczyckiego SDS, wiceprowincjała Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Księża Salwatorianie), Biskupem Diecezji Port Pirie w Australii". Polecamy Biskupa Nominata waszym modlitwom, życząc mu obfitości łask Bożych w nowych zadaniach, które stawia przed nim Bóg.

- Dzisiejsza niedziela, jako pierwsza miesiąca ma charakter adoracyjny. Po każdej mszy świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem. Po rannej mszy świętej – spotkanie członków Żywego Różańca.

- W następną niedzielę 9 sierpnia na Mszy Św. o godz. 11.00 podziękujemy Panu organiście Wojciechowi Świdrowi, za jego długoletnią posługę w naszej parafii.

- W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy: we wtorek św. Jana Marię Vianneya, w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego a w sobotę św. Dominika.

- Dziś można uzyskać odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz brak przywiązania do każdego grzechu. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

W czwartek pamiętajmy o modlitwie za kapłanów. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedziny Chorych. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 18.00

- Okazja do spowiedzi na pół godziny przed każdą mszą świętą. Można też poprosić o spowiedź w ciągu dnia.

- W środę – nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po wieczornej mszy świętej.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej stroniczki w internecie. W Gościu Niedzielnym in. czy istnieją rozwody kościelne czy nie istnieją?

- Serdecznie dziękujemy za ofiary i za dary przynoszone na plebanię.

- Życzenia zdrowia i łask od Boga składamy tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny i jubileusze.

- W najbliższą niedzielę 9 sierpnia, kazania w naszej parafii wygłosi misjonarz z Kamerunu ks. Jakub Kowalczyk. Kto uzna za słuszne po Mszach Św. będzie możliwość ewentualnego wsparcia ks. misjonarza.

- Wszystkim gościom i wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.

- Uczestnikom tej mszy świętej polecamy opiece Naszej Patronki, Matce Boskiej, Królowej Polski.

Zegar

Imiennik

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Kalendarz

Liczba wejść