Porządek Mszy św:

Niedziele i święta
8.30, 11.00, 17.30

Dni powszednie
od 1 września do 30 czerwca
o godz 18.00

od 1 lipca do 31 Sierpia o godz 19.00

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 1 NIEDZIELĘ AWENTU – 29.11.2020 ROKU

- Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Rozpoczynamy go od okresu Adwentu, czyli czasu przygotowania na przyjście Pana i przeżywania radości z Jego narodzenia.

- W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:  jutro święto św. Andrzeja, apostoła, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana i w piątek św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.

- W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 będziemy odprawiali Msze św. roratnie, na które zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Będziemy losować figurkę Pana Jezusa i w rodzinach modlić się o potrzebne łaski i dobre przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Prosimy dzieci, aby przynosiły ozdoby z napisanymi dobrymi uczynkami lub z postanowieniami adwentowymi, spośród których będzie losowanie figurki. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału w adwentowych Mszach św.

- Przyszła niedziela, jako pierwsza w miesiącu, będzie mieć charakter adoracyjny. Po rannej Mszy św. wyczytywanie wypominek rocznych i po nich spotkanie członków żywego różańca.

- Jeszcze przez najbliższy tydzień wybieramy duszpasterską rafę parafialną. Nazwiska kandydatów do tej rady z poszczególnych ról należy wrzucać do skrzynki znajdującej się na półce z gazetami.

- W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek - dzień modlitwy o powołania kapłańskie zakonne; pierwszy piątek - dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy i przyjęcia komunii wynagradzającej; odwiedziny Chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00; pierwsza sobota - dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

- Wznawia działalność Parafialny Zespół Caritas. Chętne osoby do zaangażowania w tym Zespole prosimy zgłaszać się u Pani Małgorzaty Hoim.

- Drodzy Parafianie - chcemy zachęcić was do włączenia się do zbiórki świątecznej na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci tak jak w zeszłym roku. Już 6 grudnia w dzień św. Mikołaja będzie można wesprzeć kwestą do puszek tę inicjatywę po każdej Mszy św. Można równie przynosić do zakrystii takie rzeczy jak, szampony dla dzieci, pieluchy, kremy nawilżające i inne kosmetyki potrzebę do codziennej pielęgnacji dzieci leżących. Za pieniądze zebrane do puszek zostaną zakupione najbardziej potrzebne artykuły medyczne dla dzieci. I przekazane do Małopolskiego Hospicjum. W dobie dzisiejszej rzeczywistości postarajmy się wesprzeć i nie zostawić dzieci samych sobie, na ile każdy oczywiście może . Dobro które okazujemy, powróci do nas z podwójna siłą. Już dziś ogromne Bóg zapałać za włączenie się do tej inicjatywy. Podpisał Pan Paweł Hanusiak.

- Okazja do spowiedzi - na pół godziny przed każdą Mszą świętą. W pierwszy piątek będziemy spowiadali od godz. 17.00. Zachęcamy do spowiedzi dzieci, młodzież i dorosłych.

- Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej został oddany konserwatorom do odnowienia.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej stroniczki parafialnej w internecie.

- Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, przygotowaną dekorację adwentową, wykonane prace porządkowe. Serdeczne „Bóg zapłać”.

- Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.

Zegar

Imiennik

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Kalendarz

Liczba wejść